top of page
  • Writer's pictureEPAIU

Готові рятувати довкілля. Як пройшла навчальна програма для еко-організацій

Днями завершилася навчальна програма з організаційного розвитку для інститутів громадянського суспільства, що взяли участь у конкурсі в рамках Екологічної ініціативи.
Нагадаємо, що у вересні 2019 року 16 організацій отримали початкові інституційні гранти в межах “Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні”.

Протягом реалізації грантів, відібрані організації проходили також навчальну програму, яка включала понад десять тематичних курсів. Зокрема, проводилися семінари із стратегування, соціального підприємництва, краудфандингу, недискримінації і гендерної рівності.Деякі учасники вже можуть поділитись враженнями.

Маргарита Женчук, “Тепле місто”, м. Івано-Франківськ:
“Перш за все ми отримали багато корисної інформації для роздумів, яку уже хочеться застосувати. Тож найближчим часом ми збираємось робити стратегічне планування, де власне адаптуємо здобуту інформацію.


Наприклад, було дуже цікавим навчання про result-based management, яке допомогло гарно розкласти по поличках impact, outcome, outputs і яка між ними різниця.

Нам би хотілося пройти далі до наступного кола цього проекту. Адже навчання в рамках цього проекту було дуже важливим для переосмислення нашої діяльності.”


Максим Вердеш, ГО “Екогвалт”, м. Коломия:
“Завдяки участі в проекті у нашій команді відбулися суттєві зміни. Зокрема ми створили нові органи управління, зміни в статуті.. Зараз в організації виокремлюються різні напрямки, а проекти нашої організації розвиваються інтенсивніше.

Навчання було дуже корисним. Дуже нам допоміг тренінг із соціального підприємництва, оскільки один з наших проектів зорієнтований на це.”


Ірина Миронова, “Zero Waste”, м. Львів:
“Ми долучилися до цього проекту, коли наша організація тільки заснувалась. Відповідно, ми отримали багато корисних рекомендацій щодо того, як будувати громадську організацію, яку ми відразу імплементували в нашу практику і на цих основах будемо розвивати організацію.


Мабуть найціннішим був процес стратегування, який ми проводили в рамках цього проекту. Він дозволив нам досить ефективно сконцентрувати свою діяльність, визначити для себе пріорітетні напрямки.


Навчання з гендерної рівності було дуже актуальним. Адже, наприклад, в екологічній сфері ми бачимо переважно жіночу аудиторію і тому замислилися про те, яким чином зробити тему, зокрема нашої організації (запобігання утворенню відходів), більш цікавою саме для чоловіків.”


Лілія Потапова, “Центр громадських та медійних ініціатив”, м. Харків:
“Участь в цьому проекті дала нам саме ті знання, які ми потребували. Наприклад семінар із соціального підприємництва був відповіддю на ті запити, які мала наша громадська організація. Зрештою у нас уже з’явилися певні практичні напрацювання і навіть колаборації з іншиими громадськими організаціями з нашого міста. Тому це було дуже актуально.”


А зовсім скоро відбудеться 3-й етап конкурсу, до якого потраплять не усі.

Про конкурс та подальші плани розповіла Тетяна Кухаренко, менеджерка Екологічної ініціативи.


Як розповіла Тетяна, незабаром 16 учасників завершують виконання проектів, які стимулювали до базового зміцнення їхніх організацій. Команди мали змогу провести своє внутрішнє стратегування, переосмислити місію і бачення своєї діяльності, звернути увагу на цінності, які поділяються членами організації. Сім місяців – короткий період для суттєвого розвитку будь-якої організації, але він став для багатьох стартовим майданчиком для прогресу в належному управлінні, операційному менеджменті, зовнішній комунікації, функціонуванні фінансової системи тощо. Кошти проекту можна було використати в т.ч. і для проведення індивідуальних тренінгів та консультацій, і для розбудови командної роботи.
“Більшість організацій за цей період удосконалила свої статути, розробила або поліпшила політики і процедури. Наступний етап Екологічної ініціативи передбачає участь цих 16-тьох організацій у 3-му етапі конкурсу на одержання основного дворічного інституційного гранту. Очікуємо, що незалежна Конкурсна комісія обере принаймні 10 переможців, з якими ми надалі працюватимемо. Попереду у нас багато роботи з розвитку аналітичної і адвокаційної спроможності наших грантерів, зміцненню мережі організацій, які опікуються захистом довкілля, розбудови партнерських зв’язків як всередині України, так і за її межами. Маємо також плани щодо залучення і тих організацій, які не потраплять у число наступних грантерів, вони не залишаться поза увагою Ініціативи, і для цього будемо використовувати різні форми, в т.ч. й інструментарій краудфандингу”, – поділилась Тетяна Кухаренко.


«Ініціатива з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні» (Environmental Policy and Advocacy Initiative for Ukraine (EPAIU)) здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» (МФВ) за фінансової підтримки Швеції. Метою Ініціативи є сприяння сталому розвитку громадських організацій – інституційно спроможних, з доброчесним управлінням, підзвітних та визнаних в екологічній спільноті – які зможуть сприяти реформам в Україні через впровадження екологічних політик і здійснення адвокаційних заходів на захист довкілля.


1 view0 comments

Comentarios


bottom of page