top of page
  • Writer's pictureEPAIU

«Досить труїти Кривий Ріг» запускає освітній курс «Громадянам про моніторинг якості повітря»

Дев’ять з 10 людей у світі дихають забрудненим повітрям. Воно обумовлює кожен десятий випадок дитячої смерті у віці до п’яти років. Доведено, що забруднення повітря тою чи іншою мірою може вплинути на розвиток хвороб серця, легень, діабету, деменції, призвести до проблем з печінкою. Гостро відчувають цю проблему і в Україні. Фактично, дві третини населення проживає на територіях, де стан атмосферного повітря не відповідає гігієнічним нормативам. Проблему необхідно вирішувати, і громадськість відіграє важливу роль у цьому процесі. Необхідні знання і навички для цього здобудуть слухачі курсу «Громадянам про моніторинг якості повітря».


В процесі навчання слухачі дізнаються про вплив шкідливих речовин на здоров’я, джерела та найпоширеніші причини забруднення. Навчаться розбиратися, хто і як саме забруднює повітря у регіоні. Дізнаються, що робити у випадку забруднення.

Викладачі розкажуть про методи оцінки безпечності повітря та системи моніторингу його якості. Розглянуть стан державного та громадського моніторингу в Україні. Навчать правильно обирати станцію, місце для її встановлення, аналізувати результати вимірювань. Експерти поділяться досвідом організації системи громадського моніторингу якості повітря у локальній громаді, та розкажуть, як для цього зібрати кошти. І насамкінець слухачі навчаться захищати власні екологічні права.


Зареєструватися на курс можна тут:


Курс розробили ГС «Досить труїти Кривий Ріг!» із залученням провідних фахівців галузі та команда платформи громадянської освіти ВУМ online в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, яку здійснює Міжнародний фонд «Відродження» за фінансової підтримки Швеції. Думки належать авторам та авторкам курсу, і не обов’язково відображають погляди МФ «Відродження» та уряду Швеції. Відповідальні за зміст курсу виключно ГC «Досить труїти Кривий Ріг!».0 views0 comments

Comments


bottom of page