top of page
  • Writer's pictureEPAIU

Екологічна ініціатива оголошує тендер на дослідження щодо Донбасу


Міжнародний фонд «Відродження» оголошує тендер на проведення дослідження «Роль громадських організацій у вирішенні питань довкілля Донбасу» в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні


«Ініціатива з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні» (Environmental Policy and Advocacy Initiative for Ukraine (далі – Ініціатива, або EPAIU) виконується Міжнародним фондом «Відродження» (МФВ) за фінансової підтримки Швеції. Метою Ініціативи є сприяння сталому розвитку громадських організацій – інституційно спроможних, з доброчесним управлінням, підзвітних та визнаних в екологічній спільноті – які зможуть сприяти реформам в Україні через впровадження екологічних політик і здійснення адвокаційних заходів на захист довкілля.


Інститути громадянського суспільства (ІГС), з якими наразі працює Ініціатива, обиралися через відкритий конкурс. На жаль, у першій команді відібраних організацій, немає жодної із Донецької і Луганської областей, в той час, як вітчизняні і міжнародні фахівці вважають регіон Донбасу найнеблагополучнішою на сьогодні територією України з точки зору впливів на довкілля. Маємо очікування, що дослідження, на яке оголошується тендер, допоможе нам краще зорієнтуватися у можливостях співпраці із ІГС Донеччини і Луганщини (з підконтрольних Україні територій), які опікуються екологічною тематикою. Тому серед елементів дослідження мають бути як аналіз відкритих джерел інформації, так і опитування заінтересованих сторін за принципом “snowball” інтерв‘ю (деталі виписано у Технічному завданні).


Мета дослідження: (1) отримати мапу інтересів і реальної залученості громадських організацій, зареєстрованих та активних у Луганській і Донецькій областях (на територіях, підконтрольних Україні), до формування місцевих екологічних програм та вирішення екологічних питань; (2) виявити актуальні потреби ІГС, які опікуються питаннями захисту довкілля Донбасу.


Очікуваний результат: аналітичний звіт за результатами проведеного дослідження і рекомендації МФВ щодо необхідних кроків для інституційного розвитку ІГС Донецької і Луганської областей (із підконтрольних Україні територій) та посилення їхньої участі у процесах, що ведуть до оздоровлення стану довкілля регіону Донбасу.


Термін проведення дослідження: з листопада 2020 р. по лютий 2021 р. Термін подання аналітичного звіту за результатами дослідження до МФ «Відродження» – до 31 березня 2021 року. Мова звіту – українська.


Учасники тендеру – дослідницькі групи (орієнтовно до 5 осіб, які можуть бути представниками різних організацій, або бути незалежними експертами), які мають досвід здійснення досліджень громадської діяльності у сфері захисту довкілля та створення відповідних аналітичних звітів. Обов‘язкові умови щодо складу дослідницької групи: наявність одного або більше відповідних експертів із Луганської чи Донецької областей (з підконтрольних Україні територій), якщо на тендер подається команда не із цього регіону; включення фахівців із соціології для забезпечення якісного опитування цільових аудиторій.


Критерії відбору: врахування умов щодо складу дослідницької групи; відповідність тендерної заявки до Технічного завдання; наявність опублікованих раніше аналітичних матеріалів, що стосуються діяльності ІГС в екологічній сфері (звіти, статті, аналітичні огляди тощо).


У межах тендеру буде підтримано одну пропозицію, що відповідає Технічному завданню.


Обов’язкові додатки до тендерної пропозиції:

  • Методологія дослідження (пропонується дослідницькою групою, але з врахуванням побажань МФВ);

  • Склад дослідницької групи (список залучених осіб із зазначенням їхніх імен, прізвищ, ролі в дослідницькій групі, місця основної роботи, контактів, а також стислих CV, які аргументують залучення цих осіб до дослідження);

  • Бюджет тендерної пропозиції (прохання деталізувати, на які саме статті витрат запитуються кошти). Зверніть увагу, що оплата послуг дослідників здійснюватиметься за прямим договором між ними та МФВ – ЦПХ або з ФОП.

Тендерні пропозиції, що не відповідають переліченим вище вимогам, розглянуто не буде.


Просимо надсилати тендерні пропозиції в електронному вигляді на адресу kukharenko@irf.ua. У темі електронного листа прохання зазначити “Тендер ІГС і довкілля Донбасу”.


Останній термін подання тендерних пропозицій – 16 жовтня 2020 року.

Оголошення результатів тендеру – 02 листопада 2020 року.


Уся комунікація і надання інформації здійснюється в електронному вигляді до 01 жовтня 2020 р. Запити на конфіденційну інформацію задовольнятися не будуть.


Контактна особа – Тетяна Кухаренко, менеджерка Програми «Демократична практика» та «Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні», kukharenko@irf.ua

Зверніть увагу:

  • Подані на тендер матеріали не повертають і не рецензують

  • Про результати тендеру учасників буде повідомлено письмово.1 view0 comments

Comentários


bottom of page