top of page
  • Writer's pictureEPAIU

Екологічна ініціатива фонду провела практичні семінари на Донбасі

Якщо ви нас спитаєте, чому в рамках конкурсу малих грантів ми підтримуємо лише організації, які зареєстровані у Донецькій та Луганській областях, а не лише працюють з цим регіоном віддалено, ми відповімо словами менеджерки Екологічної Ініціативи Фонду Тетяни Кухаренко: «Ми хочемо підтримати тих, хто живе і працює на Донбасі. Бо це ті люди, які знають про проблеми регіону і відчувають їх на собі. Для нас вони є головними експертами на місцях».


На цьому тижні Екологічна Ініціатива нашого Фонду відвідала Маріуполь, Краматорськ і Сєвєродонецьк та провела практичні семінари з написання проєктних пропозицій для тих організацій, які планують брати участь у другій хвилі конкурсу малих грантів «Практичні рішення для довкілля Донецької і Луганської областей».Це був один з багатьох навчальних заходів, які Ініціатива проводить в регіоні з громадськими організаціями, що займаються проблемами довкілля у своїх містах та громадах. У ці три дні з нами були учасники і учасниці з 14 міст Донецької та Луганської областей. Були члени організацій, які уже отримали підтримку від Ініціативи у першій хвилі конкурсу малих грантів, але значно більше було нових обличь. Тож потенційно практичні рішення для проблем довкілля Донбасу шукатимуть у Маріуполі, Вугледаі, Краматорську, Авдіївці, Добропіллі, Бахмуті, Покровську, Слов’янську, Сіверську, Званівці та Сєвєродонецьку, Рубіжному, Сватові і Лисичанську.


Попередньо на участь у трьох семінарах в Маріуполі, Краматорську та Сєвєродонецьку зареєструвалось майже 50 осіб. Більшість учасників уже мали справу з написанням проєктних заявок, тому левова частка навчання була присвячена саме практичній частині – роботі з помилками, які найчастіше допускають організації при створенні проєктної пропозиції. Працюючи у групах учасники формували проєктні пропозиції працюючи з реальним текстом конкурсного оголошення, який Фонд проводив раніше, та розбирали допущені помилки разом з тренерами – директором програми Фонду Демократична практика Олексієм Орловським та менеджеркою Екологічної Ініціативи Тетяною Кухаренко.


Учасники семінарів також спробували себе в ролі членів Експертної ради, яка приймає рішення щодо підтримки проєктів у Фонді. Це можливість побачити заявку на грант під іншим кутом зору, зрозуміти логіку донора та його вимоги. Усі групові роботи обговорювались між учасниками, тож кожен отримав зворотний зв’язок не лише від експертів Фонду, але й від своїх колег з регіону.


У теоретичній частині навчання Олексій Орловський давав рекомендації щодо оформлення проєктних пропозиції – як пояснити мету проєкту, розрахувати ризики і бюджет, які помилки допускають апліканти найчастіше та як їх уникнути. Олексій поділився своїм досвідом та прикладами з реальних заявок які отримувала програма (уся чутлива та ідентифікуюча інформація в заявках була прихована). Запис теоретичної частини семінару у Краматорську уже можна переглянути у вільному доступі.Окрім практичних знань із формування заявки, важливо було пояснити учасникам що є екологічною проблемою, а що ні. Бо часто апліканти плутають вирішення довкіллєвих проблем із благоустроєм, і подають проєктні пропозиції які не можуть бути підтримані нашою Ініціативою.


Зазвичай, практичні результати таких зустрічей можна побачити лише за деякий час, але семінар у Сєвєродонецьку став винятком. До навчання приєдналась ініціативна група, яка раніше сумнівалась чи варто реєструватись як громадська організація, чи залишитись у статусі ініціативи. Але після семінару все таки вирішила перейти «на бік світла» та створити організацію. Адже проблема, з якою вони працюють, напряму пов’язана з роботою у юридичній площині – ініціатива обстоює збереження ділянки лісу, яка входить до Смарагдової мережі, і намагається зупинити на ній будівництво. Оскільки законопроєкт про Смарагдову мережу було відхилено, добитися рішення суду на користь збереження ділянки їм не вдалося. Це не унікальна справа, зі схожою проблемою в Києві уже не перший рік працює інший грантер Екологічної Ініціативи Фонду громадська організація «Екопарк Осокорки». У день семінару в Сєвєродонецьку зірки зійшлись на користь довкілля, тому ми скоординували юристів «Екопарку Осокорки» із командою ініціативної групи, і сподіваємось що досвід боротьби за збереження парку в Києві вдасться акумулювати в Сєвєродонецьку.

Багато учасників та учасниць семінарів зазначили, що крім практичних знань з формування проєктних пропозицій, знайшли нове партнерство й ідеї для спільної реалізації. Важливо також було почули від тренерів про ті екологічні проєкти, що вже реалізуються за підтримки Фонду.


Але не лише учасники та учасниці семінарів отримали інсайти й нові знання. Ці зустрічі дозволили нам ще краще зрозуміти потреби організацій, що опікуються проблемами довкілля в регіоні на місцях, та побачити їх потенціал. Ми також знайшли потенційних партнерів для організацій, які отримали фінансування у першій хвилі конкурсу малих грантів. А це надихає на нові ідеї та плани, які ми візьмемось реалізовувати уже незабаром.


1 view0 comments

Comentários


bottom of page