top of page
  • Writer's pictureEPAIU

"Еколтава" представила огляд існуючих рішень для збереження тепла і світла в умовах відключень

Updated: Jan 25, 2023

22 грудня «Еколтава» провела вебінар з теми «Огляд існуючих технологічних рішень для систем енерго- та теплозабезпечення в умовах відключення централізованих систем».


Участь у ньому взяли представники комунальних установ і енергетичних підприємств, громадські організації, представники малих і середніх підприємств. Проводив вебінар координатор Української кліматичної мережі Максим Бабаєв.


На початку своєї презентації пан Максим наголосив на важливих аспектах використання електричної та теплової енергії. Наприклад, акцентував увагу на тому, що всюди необхідний енергоменеджмент. Це потрібно для того, щоб ефективно використовувати вироблену енергію. Відновлювальні джерела стають в пригоді при відключеннях централізованих систем. Але, зауважив спікер, варто пам’ятати про те, що ці технології мають нестабільний графік. І це слід враховувати при проєктування. До того ж сучасні технології дозволяють не лише продукувати, а й зберігати вироблену електроенергію.


“Електроенергію можна зберігати. Раніше це було дорого і неефективно. Зараз системи зберігання енергії, особливо нові технології такі, як літієві, вони дозволяють, наприклад, установам, підприємствам мати відносно дешево доступні рішення, які допомагають їм зберігати ту енергію, яку вони виробили, і використовувати тоді, коли потрібно, або використовувати тоді, коли доступу до мережі зовсім немає”, – розповів координатор Української кліматичної мережі Максим Бабаєв.


Під час онлайн-зустрічі йшлося про побудову тепло- та електромереж, особливості і обмеження традиційних централізованих мереж, технології локальної генерації електроенергії та теплової енергії. Максим Бабаєв також детально зупинився на тому, яким чином працюють сонячні та вітрові електростанції, як використовувати біогазові та біомасові установки для вироблення електричної енергії та тепла.


Посилання на запис трансляції вебінару: https://fb.watch/hA4pH1MSgd/


Вебінар проводився в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції.

2 views0 comments

Comments


bottom of page