top of page
 • Writer's pictureEPAIU

Запуск дистанційного курсу “Громадянам про моніторинг якості повітря”

У рамках ініціативи з розвитку екологічної політики та адвокації (EPAIU), Громадська організація “Досить труїти Кривий ріг” запускає дистанційний навчальний курс “Громадянам про моніторинг якості повітря”. Курс стане доступним з 28 жовтня на платформі громадянської освіти ВУМ online, але зареєструватись на нього можна вже зараз, натиснувши тут.


Чому навчатимуть на курсі?

Під час навчання вас познайомлять з питанням забрудненого повітря з різних боків, розкажуть про шкідливі речовини та їх вплив на здоров’я. З-поміж іншого, ви дізнаєтеся про:

 • джерела та найпоширеніші причини забруднення

 • хто і як саме забруднює повітря у вашому регіоні

 • де шукати достовірну інформацію про рівень забруднення та що робити у випадку забруднення.

 • методи оцінки безпечності повітря та системи моніторингу його якості

 • стан державного та громадського моніторингу в Україні

Члени організації “Досить труїти Кривий ріг” та запрошені експерти навчатимуть вас правильно обирати необхідну станцію моніторингу, місце для її встановлення та пояснять основні принципи обслуговування. А також про те, що робити із зібраними даними та як аналізувати результати вимірювань. Запрошені експерти поділяться досвідом організації системи громадського моніторингу якості повітря у локальній громаді, та розкажуть, як для цього зібрати кошти. І насамкінець ви навчитеся захищати власні екологічні права!


Для кого цей курс?

Курс буде корисним передусім для мешканців міст та селищ, які потерпають від забрудненого повітря, еко-активістів, проактивних громадян, журналістів, які працюють з екологічною інформацією та студентів екологічного профілю.


Хто навчатиме?


 • Анна Амбросова – промислова екологиня, виконавча директорка «Досить труїти Кривий Ріг!», визнана експертка у сфері оцінки впливу на довкілля.

 • Олена Шафранова – адвокатеса, координаторка коаліції «Досить труїти Кривий Ріг!». Фахова юристка з практикою захисту екологічних прав громадян у суді.

 • Юлія Ореханова – екологиня «Досить труїти Кривий Ріг!». Експертка з оцінки розсіювання викидів забруднюючих речовин та рекультивації порушених земель.

 • Максим Сорока – кандидат технічних наук, доцент Українського державного університету науки і технологій, науково-технічний радник проєктів моніторингу повітря: EcoCity, Clean Air for Ukraine, Dovkola. Експерт з екологічної безпеки та інструментального моніторингу довкілля.

 • Юлія Зеленько – доктор технічних наук, професор Українського державного університету науки і технологій, голова професійної екологічної спільноти #ECODIIT. Експертка міжнародних програм промислової та екологічної безпеки.

 • Олексій Трелевський – координатор Української мережі громадського моніторингу повітря ЕсоCity. Співрозробник мобільної станції, єдиний в Україні провайдер послуг з ремонту та технічного обслуговування станцій громадського моніторингу повітря.

 • Олексій Ангурець – заступник директора «Центру Екологічного Моніторингу» Дніпропетровської обласної ради, голова громадської організації «Зелений Світ – Друзі Землі». Співзасновник проєкту екологічного моніторингу Дніпропетровської області.


Курс розробили ГС «Досить труїти Кривий Ріг!» та команда платформи громадянської освіти ВУМ online в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, яку здійснює Міжнародний фонд «Відродження» за фінансової підтримки Швеції. Думки належать авторам та авторкам курсу, і не обов’язково відображають погляди МФ «Відродження» та уряду Швеції. Відповідальні за зміст курсу виключно ГC «Досить труїти Кривий Ріг!».1 view0 comments

Comentários


bottom of page