top of page
  • Writer's pictureEPAIU

“Золото під ногами: Дослідження місцевих політик сталого поводження з опалим листям”

Громадська спілка «Досить труїти Кривий Ріг» запрошує на прес-конференцію – презентацію результатів проекту: «Золото під ногами: Дослідження місцевих політик сталого поводження з опалим листям».


Задля зменшення ризиків забруднення повітря та ґрунтів промислові міста потребують організації централізованих систем поводження з опалим листям.

«Досить труїти Кривий Ріг» у співпраці з науковцями спільноти Ecodiit завершили проект-дослідження опалого листя у Кривому Розі та практик поводження з такими відходами. В процесі лабораторних досліджень та експериментів науковці встановили, що процес спалювання або перегнивання листя із промислового міста несе ризики забруднення.


Аналіз показав, що у зоні спалювання опалого листя відбувається значне локальне забруднення повітря на відстані до 200 м від «палаючої кучі». А разові концентрації забруднюючих речовин у повітрі перевищують максимально допустимі від 1,2 до 6,5 разів. Дихання димом від опалого листя всього 1 годину на рік протягом 60 років зменшує розрахункову тривалість життя людини на три дні. При перегниванні збільшуються властивості міграції сполук важких металів з листя у ґрунти. У листі, зібраному у Кривому Розі, такі властивості для різних сполук збільшувалися від 5 до 22 разів.


Проте досліджене листя в момент утворення (після падіння з дерев), можна віднести до малонебезпечних відходів IV класу, використовуючи термінологію Державних санітарних норм. Такі відходи можуть зберігатися відкрито у вигляді кучі або бути сировиною для виготовлення певних матеріалів та виробів.


На прес-конференції, яка відбудеться онлайн 6 травня о 14:00, науковці Ecodiit Максим Сорока та Юлія Зеленько і фахівці «Досить труїти Кривий Ріг» детально розкажуть про отримані результати під час лабораторних досліджень, про шкоду для здоров’я людини від спалення опалого листя та раціональні способи поводження з ним.


Посилання для входу у конференцію.


Проект «Золото під ногами – Дослідження раціональних практик поводження з опалим листям» виконується в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.

Думки, висновки чи рекомендації належать авторам цього дослідження і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст несе виключно «Досить труїти Кривий Ріг» та залучені учасники проекту.


2 views0 comments

Comments


bottom of page