top of page
  • Writer's pictureEPAIU

Курс “Громадянам про моніторинг якості повітря” повністю викладений та доступний на ВУМ-онлайн

Атмосферне повітря – останній безкоштовний природний ресурс, для якого не існує альтернативи. Його якість займає ключове місце у міжнародній та національній екологічній безпеці. Адже 9 з 10 людей у світі дихають забрудненим повітрям. Воно обумовлює кожен десятий випадок дитячої смерті у віці до п’яти років. Доведено, що забруднення повітря тою чи іншою мірою може вплинути на розвиток хвороб серця, легень, діабету, деменції, призвести до проблем з печінкою. Репродуктивна система, ембріони та діти також страждають від токсичного повітря.


Гостро відчувають цю проблему і в Україні. Дві третини населення проживає на територіях, де стан атмосферного повітря не відповідає гігієнічним нормативам. Проблему необхідно вирішувати, і громадськість відіграє важливу роль у цьому процесі. Необхідні знання і навички ви здобудете у курсі, розробленому командою ГС “Досить труїти Кривий Ріг!” та платформи громадянської освіти ВУМ online. Цей курс вони створили в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні (ЕPAIU), яку здійснює Міжнародний фонд «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.

На ньому ви дізнаєтесь:

  • які шкідливі речовини присутні в забрудненому повітрі та як вони впливають на здоров’я; про джерела та найпоширеніші причини забруднення;

  • хто і як саме забруднює повітря у вашому регіоні;

  • як шукати достовірну інформацію про рівень забруднення і що робити у випадку забруднення;

  • про методи оцінки безпечності повітря та системи моніторингу його якості;

  • стан державного та громадського моніторингу в Україні.

  • як правильно обирати необхідну вам станцію, місце для її встановлення;

  • які є основні принципи обслуговування таких станцій;

  • як аналізувати результати вимірювань.

Експерти поділяться досвідом організації системи громадського моніторингу якості повітря у локальній громаді, та розкажуть, як для цього зібрати кошти. І, насамкінець, ви навчитеся захищати власні екологічні права.


Курс буде корисним для мешканців міст та селищ, які потерпають від забрудненого повітря, еко-активістів, проактивних громадян, журналістів, які працюють з екологічною інформацією та студентів екологічного профілю.2 views0 comments

Comentários


bottom of page