top of page
  • Writer's pictureEPAIU

Проєкти, за які ми полюбили 2023 рік: версія Програм Фонду

Програма “Демократія і належне врядування”


Розвиток екологічних організацій


У 2023-му році Ініціатива EPAIU підбила основні підсумки за п‘ятирічну діяльність, зокрема щодо внеску у розвиток екологічної політики України. Загалом понад 40 громадських організацій пройшли через навчальну програму EPAIU з 2019 р. Із них тринадцять організацій отримали можливість глибокого інституційного розвитку та посилення спроможності в аналітичній і адвокаційній діяльності.


За цей час вибудувалася неформальна спільнота громадських еко-організацій, які є впливовими на різних рівнях та з різних тематик, а також спроможна розвивати партнерства між громадськими організаціями, які опікуються екологічною проблематикою.



У період виконання інституційних проєктів грантоотримувачами EPAIU було розроблено рекомендації до понад 10 законопроєктів на основі власних експертних оцінок і моніторингу (зокрема, до закону про державний екоконтроль, промислове забруднення, управління відходами, оцінку впливу на довкілля, Смарагдову мережу та інші). Внесено пропозиції до 13 стратегічних документів і 10 програм екологічного спрямування національного, регіонального та місцевого значення (зокрема, до Стратегії екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату до 2030 р., Другого національно-визначеного внеску України до Паризької угоди, еко-стратегії м. Києва до 2030 року, стратегії управління відходами м. Львова та багато інших). Важливими були також і напрацювання грантерами матеріалів із провадження стратегічних судів з екологічних питань, даних моніторингу стану екосистеми окупованого Криму, методологій еко-моніторингу, просвітницьких матеріалів тощо. 


EPAIU також розвивала важливий напрям розвитку партнерства з еко-громадськістю із регіонів України, де є найбільш несприятлива екологічна ситуація. Загалом було реалізовано 27 «малих» місцевих грантів, які торкалися важливих довкіллєвих питань. Зокрема, у межах малих проєктів було напрацьовано методологію розрахунку шкоди, завданої ґрунтам внаслідок російської війни та ГІС мапи із зафіксованими наслідками російської війни для екосистем Харківщини. Важливим було також показати, як екологічні проєкти допомагають інтегруватися релокованим ГО та спільно із місцевими еко-активістами вирішувати довкіллєві проблеми приймаючих громад (зокрема, в Черкасах, Калуші, Дрогобичі, Хмельницькій та Кіровоградській областях). 


Ініціатива EPAIU реалізується за сприяння Швеції. 


1 view0 comments

Comments


bottom of page