top of page
  • Writer's pictureEPAIU

Про коаліції і партнерства – Екоініціатива EPAIU провела щорічну зустріч грантерів

Updated: Sep 8, 2023

У рамках робочої поїздки Ініціативи EPAIU у Трускавець, команда Ініціативи провела щорічну зустріч своїх грантерів та партнерів.


Протягом п’яти років EPAIU сприяє мережуванню та втіленню ідей для співпраці організацій, які отримали великі інституційні гранти від Ініціативи, з іншими партнерами Міжнародного фонду “Відродження”. Щороку Ініціатива проводить зустрічі цієї когорти, аби створити майданчик для обміну думками з приводу довкіллєвої політики в Україні, її змінам та ролі громадянського суспільства в них. Важливою складовою таких зустрічей є і обговорення досягнень інституційного розвитку організацій-грантерів.
Пʼята щорічна зустріч була присвячена осмисленню розвитку потенціалу партнерства організацій після завершення Ініціативи EPAIU, яка триватиме до кінця 2023 року. Участь в робочій зустрічі взяли інституційні партнери Ініціативи та нові грантери, що отримали підтримки в рамках конкурсу “Підтримка екологічних громадських ініціатив із південно-східних областей України під час війни“.


В ході обговорень учасники та учасниці зустрічі також намагались дати відповіді на запитання: Чим ми можемо бути корисні одне одному вже у найближчих проєктах? Що ми можемо разом? Як знайти ресурси для сталої участі у процесах відновлення і євроінтеграції? Адже сьогодні співпраця і взаємна підтримка громадських організацій набуває ще більшої актуальності – аби разом долучатися до процесів відновлення України та європейської інтеграції.


Відкрила обговорення презентація Наталі Андрусевич з Ресурсно-аналітичного центру “Суспільство і довкілля”, що була присвячена пошуку ресурсів – які можливості має неурядовий сектор. Далі учасники та учасниці зустрічі провели власні короткі презентації про особливості коаліційної роботи, засновані на безпосередньому досвіді їхніх організацій.Грантери також провели спільний брейншторм, під модерацією Олега Гришина, консультанта з питань організаційного розвитку організацій громадянського суспільства, який має багаторічний досвід фасилітатора міжнародної програми BRIDGE. Завданням брейншторму було напрацювання ідей проєктів та потенційної взаємодії у темах:

  • «Зелене відновлення у громадах»;

  • «Євроінтеграція і зелені реформи»;

  • «Шкода довкіллю і репарації»;

  • «Протидія корупції в екосфері»

Крім цього учасники шукали точки дотику і перетину діяльності своїх організацій у сферах роботи з деокупованими громадами, а також тими громадами, які постраждали від війни чи приймають найбільшу кількість новомістян (ВПО).


“Ми б хотіли, аби ця робоча зустріч стала майданчиком для знайомства, обміну ідеї і спільних міркувань щодо майбутнього. Нам також було важливо, що партнери нашої Ініціативи знали звідки брати ресурси і як підтримувати одне одного зараз, аби разом робити більше користі для суспільства і громад”, – говорить керівниця Ініціативи Тетяна Кухаренко.Не даремно зустріч була присвячена темі коаліцій і співпраці. Адже виконання тих практичних завдань, які постають перед українським громадянським суспільством та активістами вже зараз, потребує тісної взаємодії – між громадами, з органами місцевої влади, міжнародними партнерами та всередині “бульбашки” українського екоактивізму. “Для посилення ефективності участі громадянського суспільства і залучення донорських коштів для цілей сучасного відновлення країни і євроінтеграції не обійтися без ширшого партнерства і взаємної підтримки.”, – вважає Тетяна Кухаренко.

1 view0 comments

Comments


bottom of page