top of page
  • Writer's pictureEPAIU

Тендер на проведення дослідження “Довкіллєва проблематика в публічному інформаційному просторі Украї

МІЖНАРОДНИЙ ФОНД “ВІДРОДЖЕННЯоголошує тендер на проведення дослідження“Довкіллєва проблематика в публічному інформаційному просторі Українив межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні.


«Ініціатива з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні» (Environmental Policy and Advocacy Initiative for Ukraine (далі – Ініціатива, або EPAIU) виконується Міжнародним фондом «Відродження» (МФВ) за фінансової підтримки Швеції. Метою Ініціативи є сприяння сталому розвитку громадських організацій – інституційно спроможних, з доброчесним управлінням, підзвітних та визнаних в екологічній спільноті – які зможуть сприяти реформам в Україні через впровадження екологічних політик і здійснення адвокаційних заходів на захист довкілля.


Ми нерідко чуємо нарікання фахівців із захисту довкілля на низький рівень екологічної обізнаності громадськості, а отже й низьку еко-свідомість як звичайних громадян, так і політиків, бізнесменів, чиновників різного рівня. Висловлюється стурбованість щодо байдужості медіа до проблем довкілля та недостатньої уваги до екологічної проблематики з боку різного роду інформаційних платформ, де варто було б інклюзивно поєднувати екологічні питання з актуальними проблемами в інших сферах, як то економічна, соціальна, політична, безпекова тощо. Проте, чи насправді у публічному інформаційному просторі України, зокрема на регіональному рівні, бракує матеріалів екологічного змісту?


На перший погляд, контент, що стосується екологічної тематики, останнім часом частіше почав з‘являтися в публічному інформаційному просторі – від популярних медіа до соціальних мереж. Зокрема, міркування щодо зміни клімату прив‘язувалися до таких тем, як: зелена енергетика, забруднення повітря, падіння рівня води у водоймах і криницях, неналежний менеджмент відходів, пандемія та інших. Часто питання захисту довкілля висвітлювалися і коментувалися у різних засобах масової інформації і соцмережах саме завдяки активним інститутам громадянського суспільства екологічного спрямування. Але чи у достатньому обсязі і достатньої якості матеріали подавалися у ЗМІ, наскільки фахово висвітлювалася довкіллєва проблематика, хто чи що служили першоджерелом інформації, які теми користувалися найбільшою увагою – на ці та інші питання очікується отримати відповіді у ході дослідження.


Мета – Проаналізувати: чи відбулися кількісні і якісні зміни у висвітленні екологічної проблематики в публічному інформаційному просторі України за 2019-2021 роки; які теми і формати матеріалів на екологічну тематику користувалися найбільшою увагою шукачів інформації; які види інформаційних ресурсів (платформ) користувалися найбільшим попитом читачів і глядачів; що було джерелом інформації для написання опублікованих матеріалів.


Очікуваний результат: аналітичний огляд і висновки за результатами проведеного дослідження згідно із Технічним завданням, рекомендації МФВ щодо сприяння висвітленню екологічної проблематики у публічному інформаційному просторі та поширенню екологічного мислення серед громадськості.


Термін проведення дослідження: з травня по серпень 2021 р. Термін подання аналітичного звіту за результатами дослідження до МФ «Відродження» – до 30 вересня 2021 року. Мова звіту – українська.


Учасники тендеру – дослідницькі групи (орієнтовно три особи), які мають досвід здійснення досліджень інформаційного простору за заданими критеріями та формування відповідних аналітичних звітів, а також володіють технічними можливостями для цього. Обов‘язкова умова щодо складу дослідницької групи: наявність принаймні одного фахівця/фахівчині з екологічної тематики.


Критерії відбору: врахування умови щодо складу дослідницької групи; відповідність тендерної заявки до Технічного завдання; наявність опублікованих раніше аналітичних матеріалів, що стосуються аналізу/оцінки інформаційного простору (звіти, статті, аналітичні огляди тощо); володіння технічними можливостями для проведення дослідження.


У межах тендеру буде підтримано одну пропозицію, що відповідає Технічному завданню.

Обов’язкові додатки до тендерної пропозиції (формат – у довільній формі):

  • Методологія дослідження (пропонується дослідницькою групою, але з врахуванням побажань МФВ);

  • Опис технічних можливостей дослідницької групи, володіння інструментарієм для проведення такого типу досліджень (наприклад, доступ до сервісу з моніторингу медіа).

  • Склад дослідницької групи (список залучених осіб із зазначенням їхніх імен, прізвищ, ролі в дослідницькій групі, місця основної роботи, контактів, а також стислих CV-портфоліо, які аргументують залучення цих осіб до дослідження);

  • Бюджет тендерної пропозиції (прохання деталізувати, на які саме статті витрат запитуються кошти). Зверніть увагу, що оплата послуг дослідників здійснюватиметься за прямим договором між ними та МФВ – ЦПХ або з ФОП.

Тендерні пропозиції, що не відповідають переліченим вище вимогам, розглянуто не буде.


Просимо надсилати тендерні пропозиції в електронному вигляді на адресу kukharenko@irf.ua. У темі електронного листа прохання зазначити “Тендер довкілля в інфопросторі України”.


Останній термін подання тендерних пропозицій – 26 квітня 2021 року.

Оголошення результатів тендеру – 30 квітня 2021 року.

Уся комунікація і надання інформації здійснюється в електронному вигляді до 16 квітня 2021 р. Запити на конфіденційну інформацію задовольнятися не будуть.


Контактна особа – Тетяна Кухаренко, менеджерка Програми «Демократична практика» та «Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні», kukharenko@irf.ua

Зверніть увагу:

  • Подані на тендер матеріали не повертають і не рецензують

  • Про результати тендеру учасників буде повідомлено письмово.1 view0 comments

Comments


bottom of page