top of page
  • Writer's pictureEPAIU

Триває відбір на тренінг по ГІС від Екологічної ініціативи Фонду

У травні Екологічна Ініціатива фонду “Відродження” (EPAIU) провела онлайн вебінар із застосування геоінформаційних систем (ГІС). Детальніше про те, що таке ГІС, як працює ця технологія і в чому її користь ми розповідали раніше у матеріалі.

А сьогодні хочемо анонсувати наступний тренінг на цю тему, що пройде наживо 28-29 вересня 2023 р. у Києві, в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні (EPAIU), яку виконує МФ Відродження за сприяння Швеції.


Якщо ви хочете взяти участь та послухати про методи застосування ГІС, заповніть реєстраційну форму та очікуйте на підтвердження вашої участі.
Заповнити форму слід до 18 вересня включно. Враховуючи усі безпекові обмеження, ми не зможемо прийняти усіх охочих, тож залишаємо за собою право відбору учасників та учасниць. Заповнення форми не гарантує участь у тренінгу, а є вашою заявкою на неї.


Підтвердження про участь Ви отримаєте до 20 вересня 2023 року.


Кому буде корисний тренінг?

До участі запрошуємо представників громадських організацій, які працюють із довкіллєвою проблематикою та допомагають громадам у плануванні відновлення з використанням інструменту ГІС, адже для коректного формування планів відновлення та охорони об”єктів навколишнього природного середовища необхідна точна прив’язка до простору.


Програма тренінгу

  • 1 день

  • Загальні знання про ГІС

Ключові моменти: Що таке ГІС. Основні терміни та поняття. Що таке QGIS і як з нею працювати. Відкриття, створення, експорт даних з QGIS. Векторні та растрові моделі представлення даних.

Плагіни для QGIS – де взяти і що з ними роботи. Як знайти та завантажити до QGIS вільні (відкриті) дані. Поняття про OSM. Створення карт. Дизайн карт.

  • 2 день

  • Аналіз просторових даних у ГІС

Вирішення конкретних завдань за допомогою ГІС. Створення тематичних карт за відкритими даними або за даними користувача. Використання цифрових моделей рельєфу. Моніторинг території за допомогою вільних космічних знімків.


Тренери

Тренінг проведуть представники ГО “Природоохоронні геоінформаційні системи України”, м. Харків (організації-грантоотримувача Ініціативи EPAIU):

  • професор Андрій Ачасов, в.о. завідувача кафедри екології та менеджменту довкілля Харківського університету;

  • Дмитро Дядін, завідувач кафедри інженерної екології міст Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова.

Організаторами буде оплачено основні логістичні витрати учасників. Будь ласка, візьміть до уваги, що учасникам необхідно буде взяти з собою свій ноутбук.

6 views0 comments

Comments


bottom of page