6 грудня Українська кліматична мережа відкриє таємницю про те, що в Україні думають про зміну клімату і кліматичну адаптацію.
Проблема зміни клімату – одна із ключових для сучасного суспільства, яка впливає на його безпеку. За оцінками Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату ООН, приземна температура повітря на планеті зростає з 1970 року швидше, ніж будь-коли в останні дві тисячі років. При цьому останнє десятиріччя виявилось найтеплішим за 170 років.
В Україні в останні 20 років зміна середньої за рік температури повітря в країні втричі перевищувала швидкість зміни глобальної температури. Останнє десятиріччя виявились найтеплішими за весь період інструментальних спостережень за погодою. Внаслідок цього в Україні суттєво змінився температурний режим, режим зволоження, вітру, збільшилась повторюваність та інтенсивність небезпечних явищ погоди. Проте ці зміни не були однаковими на території країни і мали певні регіональні особливості.
Українська кліматична мережа – найбільша в Україні коаліція екологічних громадських організацій – провела всеукраїнське соціологічне опитування «Зміна клімату та кліматична адаптація».
Як впливає зміна клімату на різні регіони України з точки зору населення?
Що має робити місцева влада та держава для адаптації населених пунктів до наслідків зміни клімату? На ці та інші питання відповіли 3765 респондентів. Опитування проводилося протягом серпня-жовтня 2020 року та охопило всю територію України, в тому числі АР Крим, Луганську і Донецьку області. Бесіди з респондентами проводилися в м. Києві, Полтавській, Запорізькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській та Рівненській областях.
До участі в презентації брошури та обговоренні результатів запрошуються представники органів місцевого самоврядування, департаментів і управлінь екології, інститути розвитку міст, менеджери ОТГ та екологічні громадські організації. Учасники та учасниці заходу також дізнаються про практичне використання отриманих даних у своїй роботі.
Програма презентації:
14:00 Оксана Мар’юк, голова Української кліматичної мережі. Мета та методологія проведеного опитування, огляд регіональних та гендерних особливостей.
14:10 Оксана Алієва, координаторка програми “Зміна клімату та енергетична політика” Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ – Україна. Важливість врахування думки різних верств населення при формуванні кліматичної політики. Кліматична і гендерна справедливість.
14:20 Віра Балабух, завідувачка відділом прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України, кандидатка географічних наук, старша наукова співробітниця. Аналіз результатів опитування «Зміна клімату та кліматична адаптація».
14:30 Антоніна Платонова, головна спеціалістка Відділу політики адаптації до зміни клімату та кліматичної звітності. Національна стратегія екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату до 2030 року: локальний вимір планування.
14:40 Олеся Крамаренко, заступниця директора Інституту розвитку м. Запоріжжя. Практичне значення результатів опитування «Зміна клімату та кліматична адаптація» для формування планів роботи з розвитку міст.
14:50 Юрій Іванишин, заступник Солотвинського селищного голови Івано-Франківської області. Практичне значення результатів опитування «Зміна клімату та кліматична адаптація» для формування планів розвитку ОТГ. 15:00-15:30 Відповіді на питання.
Для участі у презентації з можливістю поставити питання, отримати запис заходу та електронну версію брошури з результатами опитування, потрібно заповнити коротку форму реєстрації:
Стежити за презентацією можна буде також онлайн на сторінці заходу.
Представлена публікація підготовлена за фінансової підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна, Шведського агентства міжнародного розвитку (SIDA) через Шведське товариство охорони природи (SSNC), та Міжнародного фонду «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.
Для додаткової інформації звертайтесь: Тетяна Жавжарова, комунікаційна менеджерка Української кліматичної мережі ucn@climategroup.org.ua +38 (067) 35-33-966 Telegram, Viber (099) 756-18-95
Comments