top of page
  • Writer's pictureEPAIU

Українська кліматична мережа презентує результат опитування щодо змін клімату, кліматичної адаптації

6 грудня Українська кліматична мережа відкриє таємницю про те, що в Україні думають про зміну клімату і кліматичну адаптацію.


Проблема зміни клімату – одна із ключових для сучасного суспільства, яка впливає на його безпеку. За оцінками Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату ООН, приземна температура повітря на планеті зростає з 1970 року швидше, ніж будь-коли в останні дві тисячі років. При цьому останнє десятиріччя виявилось найтеплішим за 170 років.


В Україні в останні 20 років зміна середньої за рік температури повітря в країні втричі перевищувала швидкість зміни глобальної температури. Останнє десятиріччя виявились найтеплішими за весь період інструментальних спостережень за погодою. Внаслідок цього в Україні суттєво змінився температурний режим, режим зволоження, вітру, збільшилась повторюваність та інтенсивність небезпечних явищ погоди. Проте ці зміни не були однаковими на території країни і мали певні регіональні особливості.

Українська кліматична мережа – найбільша в Україні коаліція екологічних громадських організацій – провела всеукраїнське соціологічне опитування «Зміна клімату та кліматична адаптація».

  • Як впливає зміна клімату на різні регіони України з точки зору населення?

  • Що має робити місцева влада та держава для адаптації населених пунктів до наслідків зміни клімату? На ці та інші питання відповіли 3765 респондентів. Опитування проводилося протягом серпня-жовтня 2020 року та охопило всю територію України, в тому числі АР Крим, Луганську і Донецьку області. Бесіди з респондентами проводилися в м. Києві, Полтавській, Запорізькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській та Рівненській областях.

До участі в презентації брошури та обговоренні результатів запрошуються представники органів місцевого самоврядування, департаментів і управлінь екології, інститути розвитку міст, менеджери ОТГ та екологічні громадські організації. Учасники та учасниці заходу також дізнаються про практичне використання отриманих даних у своїй роботі.


Програма презентації:

  • 14:00 Оксана Мар’юк, голова Української кліматичної мережі. Мета та методологія проведеного опитування, огляд регіональних та гендерних особливостей.

  • 14:10 Оксана Алієва, координаторка програми “Зміна клімату та енергетична політика” Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ – Україна. Важливість врахування думки різних верств населення при формуванні кліматичної політики. Кліматична і гендерна справедливість.

  • 14:20 Віра Балабух, завідувачка відділом прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України, кандидатка географічних наук, старша наукова співробітниця. Аналіз результатів опитування «Зміна клімату та кліматична адаптація».

  • 14:30 Антоніна Платонова, головна спеціалістка Відділу політики адаптації до зміни клімату та кліматичної звітності. Національна стратегія екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату до 2030 року: локальний вимір планування.

  • 14:40 Олеся Крамаренко, заступниця директора Інституту розвитку м. Запоріжжя. Практичне значення результатів опитування «Зміна клімату та кліматична адаптація» для формування планів роботи з розвитку міст.

  • 14:50 Юрій Іванишин, заступник Солотвинського селищного голови Івано-Франківської області. Практичне значення результатів опитування «Зміна клімату та кліматична адаптація» для формування планів розвитку ОТГ. 15:00-15:30 Відповіді на питання.

Для участі у презентації з можливістю поставити питання, отримати запис заходу та електронну версію брошури з результатами опитування, потрібно заповнити коротку форму реєстрації:

Стежити за презентацією можна буде також онлайн на сторінці заходу.

Представлена публікація підготовлена за фінансової підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна, Шведського агентства міжнародного розвитку (SIDA) через Шведське товариство охорони природи (SSNC), та Міжнародного фонду «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.

Для додаткової інформації звертайтесь: Тетяна Жавжарова, комунікаційна менеджерка Української кліматичної мережі ucn@climategroup.org.ua +38 (067) 35-33-966 Telegram, Viber (099) 756-18-952 views0 comments

Comments


bottom of page