Спільно з Посольством Швеції в Україні наш Фонд оголошує конкурс на створення короткометражних документальних фільмів про критичні довкіллєві проблеми Донеччини і Луганщини. Конкурс проходить в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні (EPAIU).
Мета цього конкурсу привернути увагу до питань прав людини на чисте і здорове довкілля та необхідності подолання екологічних проблем на підконтрольних уряду Україні територіях Донеччини і Луганщини шляхом створення документальних відео про виявлені проблеми.
Ми очікуємо, що документальні фільми будуть пов‘язані із правами людей та привернуть увагу громадськості до виявлених проблем довкілля. Короткометражні фільми мають спробувати показати можливі шляхи вирішення цих проблем, вмотивувати і позитивно вплинути на поведінку людей, від яких залежить вирішення тої чи іншої довкіллєвої проблеми.
Ми розраховуємо, що команди зможуть в подальшому подавати свої документальні фільми для участі в українських та міжнародних фестивалях документального кіно.
Чому це важливо?
На сьогодні незаперечним твердженням є те, що Донбас має найгірші екологічні показники серед регіонів України внаслідок промислового забруднення і воєнних дій. Зокрема, про фактори руйнівного впливу на довкілля та пріоритетні екологічні проблеми Донбасу очима громадських організацій йдеться у цьогорічному дослідженні «Вартові довкілля Донбасу. Роль громадських організацій у вирішенні екологічних проблем Донеччини і Луганщини». За словами дослідників, екологічна ситуація на Донбасі під час збройного конфлікту є унікальною для України та Європи, і потребує ретельного дослідження взаємного впливу екологічного стану і суспільства одне на одного. Окремої уваги потребують і питання впливу екологічних проблем на права людини на чисте і здорове довкілля. Адже процеси деградації довкілля Донбасу можуть створити підґрунтя для еко-загроз, погіршення здоров‘я людей, а також призвести до екологічної міграції місцевого населення.
Хто може взяти участь?
У конкурсі можуть брати участь організації громадянського суспільства (Громадські організації, Благодійні Фонди тощо), які мають досвід діяльності на підконтрольних уряду України територіях Луганської і Донецької областей, обізнані із проблемами довкілля Донбасу, та співпрацюють із розробниками документальних фільмів. Перевага надаватиметься організаціям, які мають партнерство із місцевими громадськими організаціями зазначених областей та досвід співпраці із Міжнародним кінофестивалем «Докудейз».
Вітатиметься залучення до проєктної діяльності фахівців із інших організацій (громадських, наукових тощо), які посилять проєкт знаннями у галузі екології і прав людини.
Конкурс відбуватиметься у два етап. На першому етапі учасники відбору мають податиконцептуальну заявку, описавши ідею та мету майбутнього фільму, географію зйомок, орієнтовний бюджет, досвід роботи та команду.
Щоб взяти участь у першому етапі – до 25.02.2022 потрібно заповнити онлайн-форму.
На другому етапі учасники, концептуальні заявки яких буде відібрано, мають податипроєктну пропозицію із розгорнутим описом і деталізованим бюджетом.
Проєктні пропозиції прийматимуться до 31.03.2022.
Загальна тривалість зйомок та монтажу від початку дії угоди – орієнтовно 6 місяців. Усі фільми мають бути завершені до 30.11.2022.
コメント