top of page
  • Writer's pictureEPAIU

Що забруднює повітря в Запоріжжі під час війни: результати дослідження активістів з “Екосенс”

Updated: Nov 5, 2023

10 липня експерти ГО “Екосенс” разом із знавцями мережі “Довкола” презентували результати аналітичного дослідження щодо впливу року активних військових дій та складного опалювального сезону на якість повітря у Запоріжжі.


Додатково визначено наслідки руйнування Каховського водосховища та причини появи запаху, на які скаржаться запоріжці.


Дослідження було проведене в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні (EPAIU), що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції.

Автори дослідження – Юлія Байлюк та Максим Сорока, експерти з екологічної безпеки, знавці мережі “Довкола” – перевірили гіпотезу про зростання забруднення повітря під час опалювального сезону 2022/2023 року через вплив опалення твердопаливними котлами та викиди генераторів, порівняли якість повітря агломерації міста із довоєнним періодом.


Запис презентації дослідження можна переглянути на Facebook сторінці керівниця ГО “Екосенс” Тетяни Жавжарової, яка і провела саму презентацію. До слова також була запрошена керівниця Ініціативи EPAIU Тетяна Кухаренко, яка пояснила чому це дослідження було підтримане Фондом “Відродження”:


“У 2022 році ми намагалися зберегти команди, які працюють у темі захисту природи і людей, які документують злочини росіян та проводять моніторинг довкілля, включаються в адвокаційні кампанії. Метою цього напрямку нашої роботи було сприяти оперативному реагуванню на екологічні загрози під час війни, які зокрема могли стосуватись і радіаційного, і хімічного забруднення, забруднення повітря, води чи ґрунтів.”


Тетяна Кухаренко також підкреслила, що викиди від пального російської техніки приносять додаткові викиди парникових газів і впливають на клімат. А отже такі дослідження, як представлене, потрібні зараз аби моніторити ситуацію.


Пристутні дійшли висновку, що під час післявоєнного відновлення почнеться суттєве збільшення обсягів виробництва та збільшення викидів металургії та будівельної галузі, збільшиться використання викопного палива і все це не сприятиме якості повітря, тож варто вже зараз планувати зниження викидів при плануванні відновлення.


З повним звітом можна ознайомитись тут, або на майданчиках ГО “Екосенс”.

0 views0 comments

Comments


bottom of page