top of page
  • Writer's pictureEPAIU

Що у наших смітниках? Організації Донбасу прослухали вебінар з проведення аналізу морфології ТПВ

Підсилення експертизи організацій, що займаються вирішенням проблем довкілля, є одним із завдань Ініціативи з розвитку екологічної політики та адвокації в Україні (EPAIU)*, яку наш Фонд реалізує за підтримки Швеції.


На початку жовтня ми оголосили переможців конкурсу малих грантів “Практичні рішення для довкілля в Донецькій і Луганській областях”. Серед них є організації, які у своїх проєктах займатимуться питанням поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ).


До ТПВ належать усім нам знайомі в побуті речі: картон, папір, пластикова та металева тара, текстиль, вироби з деревини, скло, харчові відходи, зламані або застарілі побутові прилади та інші відходи, які продукує людина, і які потенційно можуть піддаватись переробці або утилізації.


Для людини, яка приймає рішення сортувати сміття вдома та віддавати його на переробку, достатньо ознайомитись з класифікацією відходів та вивчити правила здачі сировини. Втім для організацій, які намагаються підходити до цього питання системно та впроваджувати нові практики поводження з ТПВ на рівні міста, громади чи інституції, потрібні глибші знання. Недостатньо знати які бувають види пластику, аби налагодити процес сортування і переробки у своєму місті. Так само і з іншим видами ТПВ, кожен з яких потребує детального морфологічного аналізу – з чого складається, як виготовляється, які є ризики під час переробки чи транспортування,

Саме тому ми вирішили провести для них вебінар, аби обговорити питання практичного здійснення аналізу морфологічного складу відходів на рівні господарства, інституції, чи населеного пункту, а також зробити огляд методологій і зрозуміти як використовувати результати такого дослідження.


До участі були запрошені представники та представниці організації, які перемогли у конкурсі малих грантів для довкілля Донбасу, а також експерти, еко-активісти та комунікаційні менеджери, яких організації залучатимуть до виконання своїх проєктів.Провести вебінар ми запросили Ірину Миронову, директорку організації “Zero Waste Lviv”, яка безпосередньо координувала проведення морфологічного аналізу та брала експертну участь у розробці Програми поводження з ТПВ у м. Львові після того, як сталася трагедія на Грибовецькому полігоні ТПВ і місто пережило сміттєвий колапс.


Ірина також керує проєктом інституційного розвитку “Zero Waste Lviv”, який організація здійснює за підтримки нашої Ініціативи EPAIU з 2020 року. Про морфологічний аналіз ТПВ організація знає із власного досвіду, адже неодноразова проводила його. Наприклад, під час дослідження впливу COVID-19 на генерування твердих побутових відходів.


У програму вебінару ми заклали:

  • Основне про підхід zero waste city (громади нуль відходів);

  • Для чого потрібен аналіз морфологічного складу відходів?

  • Огляд методологій проведення аналізу морфологічного складу ТПВ;

  • Прийняття управлінських рішень на основі даних аналізу морфологічного складу відходів.

Ми вирішили, що на цьому не варто зупинятись. Тому під час наступних таких навчань організації матимуть змогу дізнатись про законодавчу базу щодо регулювання ТПВ та ініціативи, які наближають Україну до європейських стандартів. Ми також залучатимемо інші організації, які можуть поділитись своїм досвідом та історіями успіху, представити робочі алгоритми проведення аналізу морфологічного складу ТПВ та просто надихнути своїх колег. А це уже немало!2 views0 comments

Comments


bottom of page