top of page
  • Writer's pictureEPAIU

Як працюють та чим можуть бути корисні ГІС? Вебінар Екоініціативи EPAIU

Updated: Sep 8, 2023

2 травня Екологічна Ініціатива (EPAIU) Фонду “Відродження” провела онлайн вебінар із застосування геоінформаційних систем (ГІС).


Що таке ГІС і як ця технологія допомагає фіксувати наслідки війни для довкілля без ризиків для дослідників – учасникам вебінару розповідав Андрій Ачасов, в.о. завідувача кафедри екології та менеджменту довкілля Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, та головний експерт проєкту “Фіксація шкоди завданої природним комплексам Харківської області внаслідок війни”, підтриманого Ініціативою EPAIU за фінансування Швеції.
Чому ГІС?


Робота з оцінкою наслідків війни для довкілля потребує специфічних знань про окремі регіони і їх ландшафти, а також технологій, які можуть зібрати максимум даних без ризику для дослідників (адже проводити польові роботи в тих місцях досі небезпечно через ризик натрапити на нерозірваний снаряд або міну).

На поміч у цій справі якраз і приходять геоінформаційні системи (ГІС) – сучасна комп’ютерна технологія, що дозволяє поєднати модельне зображення території з різними типами даних і досліджувати небезпечні зони без ризику.


Про що був вебінар?


Андрій Ачасов пояснював учасникам вебінару як працюють основні інструменти геоданих та з якими джерелами мають справу дослідники, зокрема і команда їхнього проєкту. На прикладі свого досвіду моніторингу шкоди довкіллю в Харківській області він показував – як застосовувати ГІС та чим ці технології можуть бути корисними для захисників довкілля.Учасники також дізнались що робити з даними, які можна отримати застосовуючи ГІС – як використовувати результати моніторингу, як розповсюджувати отриману інформацію та які можуть бути ризики в цього.


Андрій Ачасов також поділився проміжними результатами їхнього проєкту – “Фіксація шкоди завданої природним комплексам Харківської області внаслідок війни”. Про нього детальніше можна прочитати у матеріалі.


3 views0 comments

Comments


bottom of page