top of page
 • Writer's pictureEPAIU

11 організацій Донбасу отримали малі гранти для розв’язання проблем довкілля у регіоні

Ще на початку 2021 року представники громадських організацій та активісти, що опікуються екологічними проблемами Донецької та Луганської областей, зібрались разом, щоб обговорити роль інститутів громадянського суспільства у розв’язання питань довкілля Донбасу. Ця зустріч відбулась завдяки Ініціативі з розвитку екологічної політики та адвокації в Україні (EPAIU), яку проводить фонд “Відродження” за фінансового сприяння Швеції. Учасники сформували 6 фокус груп, в яких обговорювали нагальні питання щодо стану довкілля їхнього регіону. Детальніше про цю зустріч можна прочитати у іншому матеріалі на сайті.


Відштовхуючись від результатів обговорення у фокус групах, було проведене дослідження, яке ми презентували у червні. Його головним завдання було проаналізувати інтереси й залученість громадських організацій до вирішення проблем довкілля Донецької і Луганської областей. Таким чином, дослідження “Вартові довкілля Донбасу” стало відправною точкою у формуванні мети та завдань конкурсу малих грантів “Практичні рішення для довкілля в Донецькій і Луганській областях”.


“Ще під час першого туру конкурсу на отримання інституційних грантів в межах EPAIU ми хотіли звернути особливу увагу на цей регіон. Втім, серед заявок було лише дві від організацій з Донеччини та Луганщини, які, на жаль, не увійшли до когорти переможців. Саме тому ми вирішили провести дослідження для заглиблення у контекст Донбасу, і все ж спробувати “достукатися” до громадських організацій цих двох областей, які цікавляться довкіллєвою проблематикою. Тоді ж і виникла ідея оголосити окремий конкурс малих грантів, аби виявити, з чим, з якими задачами готові працювати місцеві організації, та що вони ставлять для себе як пріоритет у сфері захисту довкілля.” – розповідає Тетяна Кухаренко, керівниця Ініціативи EPAIU та менеджерка програми фонду “Демократична практика”.


І вже зараз ми раді оголосити переможців цього конкурсу, які протягом наступних 6 місяців реалізовуватимуть свої проєкти, підсилюватимуть інституційну спроможність організацій та будуватимуть зв’язки з іншими “вартовими довкілля” у своєму регіоні.

Під час візиту команди EPAIU та відділу комунікацій Фонду у Краматорськ, ми провели координаційну зустріч та навчання з фінансового менеджменту і комунікацій для організацій-переможців. Зустріч відбулась наживо, завдяки чому команди організацій змогли познайомитись між собою, і навіть обговорити потенційну співпрацю. У рамках цього візиту ми також відвідали організації, які розташовуються у Донецькій області, на підконтрольній Україні території – у Дружківці, Добропіллі та Покровську. Частина цих організацій не декларують розв’язання проблем довкілля як основне завдання, але в межах підтримки EPAIU інтегруватимуть еко-компонент у свою діяльність.


“Більшість організацій у своїх статутах декларують діяльність, пов’язану із розвитком місцевих громад, в тому числі та в екологічному напрямі. Але із самого початку Ініціатива EPAIU наголошувала на тому, що ми готові працювати й з тими інститутами громадянського суспільства, що не є “суто екологічними”, але намагаються інтегрувати еко-компонент у свої основні пріоритети.”, – зауважила Тетяна Кухаренко

Детальніше про кожну з організацій ми розкажемо трохи згодом, а поки – знайомтесь із переможцями конкурсу.


 • Громадська організація “Добропільський центр молоді “Добро”, Проєкт “Дослідження екології Добропільської громади” (м. Добропілля Донецької обл.)

 • Громадська організація “Жінки та діти з інвалідністю Північного Донбасу”, Проєкт “Створення соціальної апсайклінгової майстерні, як один з шляхів збереження довкілля” (м. Краматорськ Донецької обл.)

 • Туристичний інформаційний центр “Сєвєродонецьк”, Проєкт “За чистоту! Адвокаційна компанія з благоустрою сміттєвих контейнерних майданчиків Сєвєродонецької громади” (м. Сєвєродонецьк Луганської обл.)

 • Громадська організація “Нова Дружківка”, Проєкт “Компост – друге життя опалого листя” (м. Дружківка Донецької обл.)

 • Громадська організація “Покровська правозахисна організація “Щит”, Проєкт “Моніторинг практик поводження з твердими побутовими відходами у м. Покровськ” (м. Покровськ Донецької обл.)

 • Громадська організація “Мануфактура ГаражКрафт”, Проєкт “Знов по колу: пластичні рішення пластикових проблем” (м. Сєвєродонецьк Луганської обл.)

 • Громадська організація “Імпакт центр СХІД.ЮА”, Проєкт “Створення екологічного профілю територіальної громади Луганської області” (м. Сєвєродонецьк Луганської обл.)

 • Громадська організація “Для людей”, Проєкт “Сприяння збереженню місцевих заказників (ПЗФ) Сіверської громади при нових умовах ринку землі” (м. Сіверськ, Донецької обл.)

 • Громадська організація “Фундація “Простір”, Проєкт “Популяризація екологічних ідей в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля” (м. Сєвєродонецьк Луганської обл.)

 • Громадська організація “Освітня лабораторія сприяння протидії біозагрозам”, Проєкт “Екологічний контроль громади” (м. Кремінна Луганської обл.)

 • Громадська організація “Бахмат”, Проєкт “АНТИПАЛ-2022″, система збору та реагування на сигнали про порушення пов’язані з палінням стерні, очерету, листя”. (м. Бахмут Донецької обл.)4 views0 comments

Comments


bottom of page