top of page
 • Writer's pictureEPAIU

16 організацій отримають підтримку від екоініціативи фонду “Відродження”

Команда Програми “Демократична практика” рада назвати організації, які отримають підтримку в межах Конкурсу “Підвищення організаційної спроможності інститутів громадянського суспільства, які працюють в екологічній сфері” (Environmental Policy and Advocacy Initiative for Ukraine (EPAIU).“Це був нелегкий вибір для Конкурсної комісії, оскільки усі організації, які брали участь у другому турі, були достойними підтримки, – коментує результати відбору керівниця Екологічної ініціативи Фонду Тетяна Кухаренко. – Але конкурс є конкурс, і для грантування необхідно було обрати орієнтовно 15 організацій. Проте вибрали 16, дві третини яких є з різних регіонів України, і лише одна третина – з Києва”.


Організації відомі своєю активною діяльністю. Декотрі з них не є суто екологічними, але ми якраз були зацікавлені залучити також і тих, хто інтегрує екологічний компонент у свої основні теми – в урбаністику; у пластування; у діяльність із захисту прав людини в окупованому Криму тощо. Наші партнери відрізняються одне від одного і за тематичними сферами діяльності, і за географією, і величиною колективів, і досвідом, і за етапами свого розвитку.


Зокрема, сім організацій зі списку грантотримувачів конкурсу раніше діяли як громадські ініціативи, що зареєструвалися лише у 2017-2018 роках і нині знаходяться на етапі становлення. Дев’ятеро (тобто майже 60%) ніколи раніше не отримували коштів від МФ “Відродження”. Це є певним викликом для Ініціативи EPAIU, але обидві сторони – і виконавці проектів, і МФВ готові до співпраці заради досягнення поставлених цілей в інституційному розвитку.


Незалежна комісія обрала в другому турі Конкурсу такі 16 організацій:

 • “Флора”, м. Кропивницький

 • “Центр екологічних ініціатив «Екодія»“, м. Київ

 • “Досить труїти Кривий Ріг”, м. Кривий Ріг Дніпропетровської обл.

 • “Екоклуб”, м. Рівне

 • “Суспільний проект “Еколтава”, м. Полтава

 • “Екоґвалт”, м. Коломия Ів-Франківської обл.

 • “Зелене серце Карпат”, селище Верховина Ів-Франківської обл.

 • “Екологічна група “Печеніги“, м. Харків

 • “Платформа Громадський Контроль”, м. Дніпро

 • “Добра воля”, м. Харків

 • “Екопарк Осокорки”, м. Київ

 • “Нуль відходів Львів”, м. Львів

 • “Екологічний клуб “Зелена хвиля”“, м. Київ

 • “Пласт — Національна скаутська організація України”, м. Київ

 • “Благодійний фонд “Тепле місто”, м. Івано-Франківськ

 • “Кримськотатарський Ресурсний Центр”, м. Київ

Представники деяких із організацій поділилися своїми думками щодо очікувань від підтримки:


Ірина Черниш, керівниця екологічного напрямку ініціативи Save Dnipro (входить до “Платформи Громадський контроль”)

Ми, звичайно, хочемо реалізувати головні принципи нашої організації – це, зокрема, адвокація прав на чисте та безпечне довкілля особливо в промислових регіонах України. Також прагнемо втілити проекти з діджиталізації екосфери, над якими працюємо вже й хочемо розвивати надалі. Наприклад, екологічний чат-бот SaveEcoBot, який ми розробили і який сьогодні замінює інтегрований дозвіл в Україні, якого ще не існує і буде впроваджуватися найближчі 10 років. Ще один проект – моніторинг якості повітря, який сьогодні, на жаль, не доступний в Україні онлайн. Ми встановлюємо відповідні станції, агрегуємо дані моніторингу й плануємо це розвивати найближчі роки.


Максим Вердеш, голова організації “Екогвалт”, Коломия:

Ми популяризуємо ідею сортування відходів, реалізовуємо в нашому місті сервіс вивозу вторсировини, влаштовуємо лекції. Наша організація доволі молода – іде третій рік нашої діяльності. За цей час ми робили різні заходи, але вони не були такі круті, бо ми завжди відчували нестачу ресурсів, як матеріальних, так і досвідових. Нас завжди в нашому місті вважали дуже малими, бо це переважно перший, другий, третій курс і навіть 11 клас школи. Від екоініціативи EPAIU ми очікуємо навчитися роботі з документами. Це зробить нас відповідальнішими, наприклад, у поводженні з грошима.


Наталя Холодова, координаторка проектів ГО “Екоклуб”:

Ми розраховуємо вдосконалити формальну роботу нашої організації, яка працює вже давно. Багато процесів є у нас в голові, як-от політика конфлікту інтересів, але вона не прописана. Також у нас не до кінця готова комунікаційна стратегія. Ще хочемо переробити структуру управління організацією.


Людмила Шестакова, президентка громадської організації “Флора”, м. Кропивницький:

По-перше дякую за те, що почали підтримувати саме регіональні організації екологічного спрямування, бо нам було складно шукати фінансування особливо на оргрозвиток. Що ми очікуємо – що ми станемо сильніше, що влада буде прислуховуватися до нас як до серйозної професійної організації. Оскільки Кіровоградська область є урановидобувною, то екологічні проблеми є дуже значними. У нас найвища смертність від онкозахворювань серед дітей. Це все пов’язано з видобутком урану – є статистичні дані. Побічним ефектом видобутку урану є викиди радону, які дуже впливають на здоров’я дітей. До 2018 року діяла регіональна програма, виділялися кошти на профілактичні заходи, а зараз цього нема. Ми хочемо з цим працювати далі. Щоб наше слово було вагомим, ми хочемо стати більш професійною організацією з експертами в штаті, які допоможуть довести владі, що така програма потрібна.


Діана Попфалуші, проектна менеджерка Zero Waste Lviv:

Це надзвичайно важливо підтримувати громадські екологічні ГО, що своєю діяльністю створюють суспільний запит на захист довкілля. Ми очікуємо допомоги в розвитку задля посилення фаховості Zero Waste Lviv, що допоможе нам створити якісний дискурс серед населення та у експертних середовищах і стати основою лобіювання екологічної політики як на місцевому, так і на національному рівні.


Марта Гладка, координаторка нового сезону ґрантової програми “Urban Space 100”:

Практики бережного ставлення до довкілля є частиною всіх проектів платформи “Тепле Місто” – ми бачимо важливу роль екологічної свідомості в процесах розбудови громадянського суспільства та розвитку міст. Саме тому співпраця з МФ “Відродження” та збільшення наших знань і спроможностей є дуже цінною на даному етапі розвитку нашої організації. Основна цінність малого інституційного гранту для платформи “Тепле Місто” – це можливість покращити організаційну спроможність, розробити та впровадити необхідні політики та процедури, перейняти кращі практики поширення цінностей чистого довкілля та сприяння становленню екологічно здорового середовища.1 view0 comments

Comentarios


bottom of page