top of page
  • Writer's pictureEPAIU

EPAIU провела конференцію на тему управління відходами в контексті євроінтеграції та відновлення

Updated: Sep 8, 2023

24-25 травня Екологічна Ініціатива фонду «Відродження» (EPAIU) провела свою пʼяту, щорічну конференцію. Дводенне обговорення було присвячене реформі управління відходами. Левова частка доповідей учасників і дискусій стосувалась відходів, які продукує повномасштабна війна і реформуванню системи управління відходами в контексті відновлення і євроінтеграції — процесів, які варто планувати заздалегідь.


Конференція пройшла за фінансової підтримки Швеції, за сприяння якої фонд уже протягом пʼяти років впроваджує Екологічну Ініціативу.


Організаційний партнер заходу — громадська організація Zero Waste Lviv, яка входить до інституційної когорти Ініціативи EPAIU і має багаторічний досвід роботи та експертизу в темі поводження з відходами. Організація була заснована 2017 року в часі «сміттєвої кризи» як волонтерська дорадча група Львівської міської ради. Тепер це громадська організація, що працює з темами «місто нуль відходів», роздільний збір та компостування органіки, зменшення використання одноразових речей на користь багаторазових.Зі вступними промовами виступили Олександр Сушко, виконавчий директор фонду «Відродження» та Марія Ліндґрен-Салтанова, заступниця Голови місії Посольство Швеції в Україні.


Серед спікерів та спікерок конференції — експерти з України та інших європейських країн, аналітики, представники громадянського суспільства, місцевої влади, бізнесу та уряду. Запрошені учасники представили не лише свою візію того, як варто налагоджувати процес реформування в майбутньому, залучаючи громадянське суспільство, але й представили дієві кейси змін, орієнтованих на людину, довкілля і кращі практики країн Європейського Союзу.


Переглянути запис першого дня конференції та другого можна уже зараз. Детальніше про її тематичні панелі та представлені тези ми напишемо згодом.


У рамках цієї дводенної зустрічі також пройшла виставка виробів апсайклінгу.
Крім цього, учасники та спікери конференції мали можливість познайомитись з інфраструктурними об‘єктами системи управління відходами у Львівській області, відвідавши Стрийський полігон ТПВ та майданчик компостування органічних відходів у Бориславі. Обидві локації є прикладом того, як можна впроваджувати довкіллєвоорієнтовані зміни уже зараз, маючи довіру громади та використовуючи досвід країн ЄС. Детальніше про це ми також розповімо незабаром.


А поки хочемо висловити слова подяки усім, хто долучився до обговорень, коментував трансляції і зацікавився темою. Адже система управління відходами в Україні давно потребує сучасного реформування — враховуючи нові політичні та економічні контексти, реформа має відповідати завданням відновлення і європейської інтеграції України, а її процес охоплювати значно ширші пласти, аніж удосконалення законодавства та інфраструктури. Водночас реформа має стати справою кожної людини, адже успіх значною мірою залежить і від щоденних поведінкових навичок людей та участі громадянського суспільства у її впровадженні.

1 view0 comments

Comments


bottom of page