top of page
  • Writer's pictureEPAIU

Zero Waste Lviv створили документальний проєкт про львівських “збирачів” сміття і вторсировини

За підтримки Екологічної Ініціативи Фонду “Відродження”, “Нуль відходів Львів” презентувала фільм “Збирачі”. В його основі – опитування реальних людей, які щодня проводять ревізії смітників у Львові. Фільм доступний для перегляду на ютуб-каналі Zero Waste Lviv.


Яка роль цих збирачів у місті? Зокрема, у поводженні з відходами? Від чого залежить їхній заробіток? Чи погодилися б вони на пропозицію працевлаштування? Чи розглядали ви збирачів, як санітарів та рятівників скарбів? Про це все йдеться у фільмі.


Неформальні збирачі – це усталена назва у сфері управління відходами тих мешканців міста, які вибирають зі смітників ресурсоцінні відходи, що підлягають переробці. Але, як показало дослідження, не лише їх. Є ще й ті, які вибирають і реанімовують, ремонтують і продають чи зберігають для власного вжитку меблі, побутові речі, техніку, а часом і твори мистецтва. Хтось «полює» за цінностями від скрути, задля виживання, бо це основний спосіб заробітку, для інших – додатковий чи хобі.У фільмі показано вклад цих людей у зменшення кількості відходів у Львові. Наведено цікаві факти і статистику, отримані за результатами проведених польових інтерв’ю у різних районах міста. Дослідники організації діляться висновками і рекомендаціями, що варто врахувати під час реформи системи управління відходами.Раніше ГО «Нуль відходів Львів» вперше в Україні провела дослідження складу та ролі групи неформальних збирачів вторсировини в управлінні відходами Львова.

Його мета – привернути суспільну увагу, увагу місцевої влади та стейкхолдерів системи управління відходами до потреби розробити політику на основі даних, що враховуватиме роль та інтереси неформальних збирачів вторинної сировини при реформі системи управління відходами, що триває в Україні.


Рекомендації на основі дослідження будуть презентовані міській владі.

Онлайн презентація фільму відбулася 30 березня, у Міжнародний День «Нуль Відходів»/The International Day of Zero Waste, який цьогоріч відзначають вперше. Відповідна резолюція була прийнята Генеральною Асамблеєю ООН.Цей дослідницький проєкт-розвідка відбувся за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та уряду Швеції в рамках Ініціативи з розвитку екологічної політики та адвокації в Україні (EPAIU).


Матеріал підготовлено командою ГО «Нуль відходів Львів». Фото – кадри з фільму.2 views0 comments

댓글


bottom of page