top of page
man-give-high-five-w.jpg

Малі гранти Донбасу

Ми підтримали 11 малих проєктів у Донецькій та Луганській областях

image.png

ГРАНТЕРИ

01c7f9_0cae88c556fc459da6c4f379b66dabf5_mv2.jpg

Проєкт "Компост - друге життя опалого листя". Мета проєкту - впровадження культури компостування опалого листя й інших відходів рослинного походження як альтернативи спаленню. Передбачається організація системи збору опалого листя у мешканців одного району, в т.ч. приватних секторів, та його компостування на базі комунального підприємства. Придбання компостерних модулів з біопреператорами, навчання фахівців КП. Інформаційна кампанія для мешканців міста.

86.jpg

Туристичний інформаційний центр “Сєвєродонецьк”

Проєкт "За чистоту! Адвокаційна компанія з благоустрою сміттєвих контейнерних майданчиків Сєвєродонецької громади". Проєкт стосується інвентаризації майданчиків для контейнерів ТПВ, оцінки їх технічного стану, встановлення порушень державного стандарту ДСТУ-Н Б Б.2.2-7-201 із фотофіксацією та створення інтерактивної мапи розташування майданчиків на території Сєвєродонецької громади. Також передбачена адвокаційна компанія перед місцевою владою задля поступової реконструкції контейнерних майданчиків з урахуванням сучасних тенденцій.

-

88.jpg

Мануфактура ГаражКрафт

Проєкт "Знов по колу: пластичні рішення пластикових проблем". Це освітньо-практичний проєкт для популяризації ресайклінгу пластика, що створює підґрунтя до систематичних змін екологічної свідомості молоді. Проведення 5 практично-лабораторних занять з переробки пластику для школярів та студентів міста.

irf_fb_25.jpg

Імпакт центр "СХІД UA"

Проєкт “Створення екологічного профілю територіальної громади Луганської області”. Мета проєкту створити екологічний web-профіль громади міста Рубіжне аби врахувати екологічні особливості ТГ при стратегічному та оперативному плануванні діяльності громади, а також для моніторингу екологічної ситуації і порівняння її за наступними роками.

84.jpg

Освітня лабораторія сприяння протидії біозагрозам

Проєкт "Екологічний контроль громади". Передбачено створення екопростору задля формування екологічних навичок в учнівської молоді і в цілому місцевих мешканців. Створення дитячо-юнацького волонтерського загону «Зелений патруль». Створення мобільних та доступних еколого-краєзнавчих лабораторій для вивчення та дослідження стану навколишнього середовища Кремінської ТГ. Проведення просвітницьких акцій до еко-дат. Створення факультативного курсу для впровадження в освітній процес шкіл регіону.

-

82.jpg

Громадська організація «Фундація «Простір»

Проєкт "Популяризація екологічних ідей в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля". Завдання проєкту - популяризація екологічних ідей серед університетської спільноти, зокрема роздільного збору відходів. Для цього будуть придбані контейнери для роздільного збору ТПВ та контейнери для компостування, що будуть встановлені поміж навчальним та лабораторним корпусами СНУ ім. В. Даля. Студенти також проведуть просвітницьку роботу зі студентською молоддю. А студенти спеціальності «екологія» та викладачі кафедри хімічної інженерії та екології розповідатимуть про доцільність роздільного збору сміття та правильні способи поводження з відходами.

irf_fb_24.jpg

Жінки та діти з інвалідністю Північного Донбасу

Проєкт "Створення соціальної апсайклінгової майстерні, як один з шляхів збереження довкілля".Створення майстерні для апсайклінгу, в якій працюватимуть особи (переважно жінки) з інвалідністю, сприяння творчій самореалізації у поєднанні з просуванням еко-принципів. Направлений на просування ідей апсайклінгу та формування культури сортування і раціонального використання відходів, підвищення екосвідомісті громадськості на прикладі розумного ставлення до одягу, який вже був у використанні. 

irf_fb_26.jpg

Громадська організація "Бахмат"

Проєкт "Антипал-2022". У рамках проєкту будуть проводитись просвітницько-роз’яснювальної роботи про шкідливий вплив паління сухостою, листя та стерні. Його мета - формування свідомого ставлення мешканців громади (особливо дітей) і місцевих фермерів до проблеми паління очерету і стерні. Для цього буде створено центр швидкого реагування «Антипал 2022» на базі Костянтинівської школи №9 (надається кабінет). До групи волонтерів, що моніторитимуть підпали, також увійдуть місцеві учні. Крім цього планується налагодження співпраці з регіональним радіо та іншими ЗМІ з метою висвітлення проблеми і попередження сезонних підпалів.

85.jpg

Покровська правозахисна організація "Щит"

Проєкт "Моніторинг практик поводження з твердими побутовими відходами у м. Покровськ". Його завдання - підвищення культури контролю за поводженням з ТПВ у місті, запровадження системи роздільного збору відходів та унеможливлення спалювання сміття. Соцопитування серед мешканців приватних садиб; дослідження запланованих місцевих програм та заходів щодо організації роботи з ТПВ; інформаційна кампанія; придбання контейнерів для роздільного збору відходів і передання на баланс КП у якості благодійної допомоги.

87.jpg

Громадська організація “Для людей”

Проєкт “Сприяння збереженню місцевих заказників (ПЗФ) Сіверської громади при нових умовах ринку землі”. Завдання проєкту - привернення уваги до руйнування ПЗФ Сіверської громади з огляду на впровадження ринку землі, а також підвищення обізнаності та фаховості місцевих активістів та спеціалістів громади для побудови системи управління та збереження природно-заповідного фонду Сіверської МТГ згідно з українським та міжнародним законодавством. Напрацювання покрокової дорожньої карти управління ПЗФ. Залучення експертів екологів, місцевих підприємців та громадськість до висвітлення проблематики існування ПЗФ та аналізу стану його регламентації, перспектив збереження та розширення територій місцевих заказників.

-

irf_fb_23.jpg

Добропільський центр молоді "Добро"

Проєкт "Дослідження екології Добропільської громади". Його завдання - незалежна екологічна експертиза, що включає вимірювання рівня радіації в різних частинах міста, якості повітря і води. Для цього буде придбано обладнання для проведення самостійних замірів та замовлення заміру стану довкілля державною лабораторією. В кінці буде проведено порівняльний аналіз отриманих даних.

Дослідження стану довкілля на території Донецької і Луганської областей Донбасу, зокрема від початку воєнних дій на Сході України, свідчать про поглиблення деградації природного середовища у цьому регіоні внаслідок суттєвого техногенного і антропогенного навантаження. Відбуваються відчутні зміни в екосистемах окремих територій Донбасу, що поповнюють безпекові виклики. Навіть попри те, що частина промислових підприємств припинила або частково згорнула діяльність у цьому регіоні, існують ризики неконтрольованих скидів промислових відпрацьованих стоків, в тому числі зі старих шахт, у наземні і підземні води.

Разом із тим, зростає рівень викидів у повітря діючих підприємств, особливо металургійних комбінатів; стає інтенсивнішим водозабір на промислові потреби; збільшується площа територій, забруднених сміттєзвалищами та небезпечними відходами, зокрема спричиненими воєнними діями. Для України і Європи ця екологічна ситуація є важливою для моніторингу взаємовпливу суспільних процесів і стану навколишнього природного середовища. А фокусування уваги на соціально-економічних питаннях Сходу України може відтіснити пріоритети щодо дотримання екологічних принципів та забезпечення екологічної сталості в регіоні на дальшу перспективу.

Для того, аби екологічна проблематика Донбасу була постійно присутня у владному та суспільному порядку денному, критичними є небайдужість і зусилля місцевої громадськості. Інститути громадянського суспільства (ІГС), які працюють з питаннями захисту довкілля на підконтрольних уряду України територіях Донецької і Луганської областей, є на сьогодні важливим рушієм для вирішення довкіллєвих проблем Донбасу. Саме тому ми і оголосили конкурс малих грантів "Практичні рішення для довкілля Донбасу" та підтримали 11 проєктів.

ПРО НАПРЯМОК

Практичні рішення для довкілля Донбасу - це 11 проєктів, покликаних привернути увагу до екологічних проблем регіону та силами громадянського суспільства знайти способи їх вирішення. У рамках цього конкурсу наша Ініціатива підтримала не лише організації, що займаються безпосередньо проблемами довкілля. Адже нашою метою була також й інтеграція екологічного компонента у роботу місцевих ІГС.

Наші грантери - це правозахисники, освітяни, міські активісти й урбаністи, інженери, студенти та дослідники. Усі разом вони - вартові довкілля Донбасу, які у межах своїх компетенцій шукають дієві способи розв'язання екологічних проблем містечок та сіл регіону.

photo_2021-11-23_10-.jpg
bottom of page