Із серпня по грудень 2021, команда ГО “Еколтава” провела дослідження “Екологічно-соціальна дискримінація населення за фактором проживання біля сміттєзвалища”. Дослідження під кодовою назвою “Мій сусід – сміттєзвалище” проводилося на прикладі с. Макухівка, що розташоване за 500 м від Полтавського сміттєзвалища.
В рамках дослідження фахівці провели аналіз чинного законодавства, ряд глибинних інтерв’ю з жителями, лабораторних досліджень води, встановили датчик якості повітря. Крім того, зібрали кращий іноземний досвід по рекультивації сміттєзвалищ та розробили рекомендації для українських реалій. Під час презентації дослідження обговорювались також екологічний та соціальний вплив Полтавського сміттєзвалища на місцевих жителів та підіймалось питання порушень права людини на безпечне довкілля.
У колодязній воді жителів села Макухівка, що поруч із полтавським сміттєзвалищем, знайшли перевищення по нітратах та важких металах. Постійне вживання такої води призводить до проблем з внутрішніми органами, онкологічних та неврологічних хвороб. Крім того, жителям складно продати свою нерухомість через сусідство зі звалищем та розбиті сміттєвозами дороги. Це лише частина висновків дослідження, ознайомитись з якими можна за посиланням нижче.
Дослідження “Екологічно-соціальна дискримінація населення за фактором проживання біля сміттєзвалища” під кодовою назвою “Мій сусід – сміттєзвалище” проводилось протягом серпня-грудня 2021 року громадською організацією «Еколтава» в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародний фонд “Відродження” за фінансової підтримки Швеції.
Comments