Усе частіше в медійному просторі та на державному рівні зустрічається термін “екоцид”, який використовують на позначення злочинів росії проти довкілля, що матимуть непомірні наслідки і несуть реальну загрозу нашому життю. Втім, на міжнародному рівні “екоцид” поки що не є офіційним терміном і міжнародним злочином, визнаним Міжнародним Кримінальним Судом. Ми впевнені, що визнання цього терміну є питанням часу, адже чим довше триває російсько-українська війна, тим більше світ упевнюється в злочинному характері дій окупанта.
Планомірне знищення насипів острова Джиралгач, підрив Каховської дамби, використання заборонених усіма можливими конвенціями і договорами видів зброї – це, на жаль, лише частина тих злочинів, свідчення про які ми маємо вже зараз. Яким є масштаб “екоциду”, що це таке і що ми можемо робити уже зараз – про це поговоримо на другій екодискусії Екологічної Ініціативи Фонду “Відродження” – EPAIU.
Дискусія транслюватиметься онлайн на сторінці Фонду та на майданчику медіаплатформи “Твоє місто”. Усіх, хто зацікавився темою, запрошуємо долучатись до перегляду трансляції.
Коли: 16 червня, 15:00
Коло питань, які ми хочемо підняти під час дискусії, окреслене навколо потреби пояснити:
Що таке злочини проти довкілля? А що таке екоцид? Як ці злочини трактуються в національному та міжнародному законодавстві?
Які злочини проти довкілля вже здійснено під час війни і як це зафіксовано? Як це впливатиме на відновлення екосистем? Громад? Людей?
Як екоцид в Україні впливає на глобальну екосистему?
Що можуть робити люди та громади? Які обмеження спричиняють для нас злочини екоциду? (доступ до продуктів, доступ до води, епідемічні загрози, кліматична міграція тощо)
Що можемо робити? Адвокація відповідальності та впровадження екоциду у міжнародному праві? Документування злочинів?
Модеруватиме дискусію Оксана Дащаківська, менеджерка Міжнародного фонду “Відродження”.
Спікери:
Максим Попов, радник Генерального прокурора України;
Олена Кравченко, МБО Екологія Право Людина;
Ольга Полуніна, ГО Екодія, виконавча директорка;
Борис Бабін, ГО Кримськотатарський ресурсний центр;
Максим Бородін, ведучий експерт ГО “Ініціативна група “Разом!””;
Дискусія відбуватиметься в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні. Партнер – медіа платформа Твоє Місто.
Comments