top of page
  • Writer's pictureEPAIU

Дослідження Екоклубу “Оцінка впливу на довкілля: умови та досвід реалізації в Україні”

Updated: Jan 25, 2023

Оцінка впливу на довкілля – державний інструмент оцінки проектів, що можуть загрожувати довкіллю, який має забезпечувати досягнення природоохоронних норм та участь громадськості у прийнятті рішень щодо таких проектів. Наразі цей інструмент працює недосконало, оскільки є кілька засадничих проблем: дані про стан довкілля неповні, відповідальні державні органи не мають достатньо ресурсів та залежні від обласної влади. Перелічені проблеми розглянуті у дослідженні громадської організації “Екоклуб” “Оцінка впливу на довкілля: умови та досвід реалізації в Україні”, яке було представлено 19 жовтня 2021 року.


Під час дослідження Екоклуб мав на меті отримати об’єктивну інформацію про стан процедури з оцінки впливу на довкілля в Україні та розробити рекомендації щодо її вдосконалення, щоб наступні управлінські та політичні рішення були справедливими.

Для цього вони проаналізували:

  • Законодавство щодо уповноважених державних органів у процедурі оцінки впливу на довкілля;

  • Фінансову та кадрову спроможність діяльності департаментів/управлінь/відділів 24 обласних державних адміністрацій України, що працюють у галузі оцінки впливу на довкілля;

  • Рішення у галузі ОВД: позитивні висновки та відмови, доступ до інформації;

  • Державну систему моніторингу стану довкілля, використовуючи регіональні доповіді 9 областей України (Волинської, Київської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Харківської та Миколаївської) за 22 роки (1998–2019 рр.);

  • Судову практику у справах про застосування Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

Також Екоклуб запропонував свої рекомендації щодо вдосконалення процедури оцінки впливу, роботи структурних підрозділів ОДА, що відповідають за ОВД, та вдосконалення звітів з ОВД і покращення моніторингу стану довкілля у регіонах.


Ви можете ознайомитись з резюме дослідження, або прочитати його повністю.


Дослідження виготовлено в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні (EPAIU), що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.

0 views0 comments

Comments


bottom of page