top of page
 • Writer's pictureEPAIU

Екоініціатива Фонду “Відродження” проведе конференцію присвячену управлінню відходами

Updated: Sep 8, 2023

24-25 травня Екологічна Ініціатива фонду «Відродження» (EPAIU) проведе свою п’яту щорічну конференцію і запрошує долучитись до перегляду онлайн усіх охочих.


Тема конференції: «Від практик до реформи: система управління відходами у контексті відновлення України, євроінтеграції і зміни клімату».Чому саме ця тема?

Управління відходами в Україні давно потребує сучасного реформування. Враховуючи нові політичні та економічні контексти, реформа має відповідати завданням відновлення і європейської інтеграції України, а її процес охоплювати значно ширші пласти, аніж удосконалення законодавства, інфраструктури й управлінських алгоритмів.


Водночас реформа має стати справою кожної людини, адже успіх значною мірою залежить і від щоденних поведінкових навичок громадян та участі пасіонаріїв від громадянського суспільства, кому небайдуже до довкілля.


«Управління відходами в Україні давно потребує реформування – системного і орієнтованого на вирішення реальних проблем. Старі, не рекультивовані полігони, які регулюються несучасними стандартами, і потребують значних ресурсів на обслуговування, а також стихійні звалища не вирішують проблему з відходами, але забруднюють навколишнє середовище та погіршують життя людей, що живуть поруч. Повномасштабна війна та її наслідки, вочевидь, лише збільшили кількість відходів – уламки снарядів, зруйновані будинки, будівельне сміття і багато іншого, що так само звозиться на полігони «до кращих часів». Систему управління відходами потрібно змінювати, і змінювати уже зараз – залучаючи громадськість, орієнтуючись на європейські стандарти і потреби людей», – прокоментувала Тетяна Кухаренко, керівниця Екоініціативи EPAIU Міжнародного фонду «Відродження».Які цілі конференції?

 • посилити голос громадських організацій, які прагнуть зробити систему управління відходами в Україні ефективнішою і дієвою, особливо у контексті повоєнного відновлення і європейської інтеграції;

 • підкреслити важливість системності у сфері управління відходами у громадах та на національному рівні у зв‘язку зі значним впливом поводження з відходами на клімат;

 • висвітлити дружні до довкілля практики менеджменту відходів в інших країнах, які могли би застосовуватися в Україні, та «червоні лінії», які не можна допустити в Україні;

 • промотувати дієві практики та експертизу громадських організацій задля поширення еко-культури серед громадян.

Про що говоритимемо?

 • Реформа управління відходами в Україні в контексті відновлення та Європейського зеленого курсу;

 • Галузеві закони у сфері управління відходами;

 • Практики громадських організацій щодо поводження з відходами;

 • Відходи війни: практики громадських організацій у вирішенні проблеми;

 • Роздільний збір та перероблення органічних відходів;

 • Управління відходами в контексті зміни клімату.

Серед спікерів та спікерок конференції – експерти з України та інших європейських країн, представники громадянського суспільства, місцевої влади та уряду.

Захід пройде у гібридному форматі. З міркувань безпеки ми не можемо долучити усіх охочих наживо, тому запрошуємо приєднуватись до перегляду трансляції.

Онлайн-трансляція обох днів конференції відбудеться на Facebook сторінках Міжнародного фонду «Відродження» та «Нуль відходів Львів», а також на сторінці події.


Детальну програму та спікерів кожної панелі ми оголошуватимемо незабаром. Слідкуйте за новинами на cторінці конференції у Facebook.

1 view0 comments

Comentarios


bottom of page